KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15146110
nr 1514 6110
Rudolf Jelinek
(1880-1958), Österrike
Oljemålning, Rökande gosse. Signerad. Olja på duk, 50x38 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Rudolf Jelinek, målare född 1880, död 1958.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 januari 2023
kl 19:35:09
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)